Dr. Weiss
Příroda byla vždycky mocná léčitelka – před tisíci lety stejně jako dnes. I my jsme odjakživa součástí přírody. Dr Karl Weiss proto vsadil na sílu alpských bylin a této filozofie se držel po celý svůj život.

Príroda ako stredoveký praktický lekár

Byliny
Na všetkých kontinentoch a vo všetkých kultúrach využívame dary prírody už od pradávna. Jej plody majú nezastupiteľné miesto v našej obžive a vždy nás dokázali spoľahlivo nasýtiť. Až neskôr sme prišli na to, že príroda sa dokáže postarať aj o naše zdravie a začali sme to cielene využívať.

A ako sa z generácie na generáciu odovzdávali vedomosti ako plodiny pestovať, rovnako sa začali odovzdávať aj poznatky ako ich sily využívať na náš prospech. Bohatú históriu má napríklad tradičná čínska kultúra a jej harmonické súžitie s prírodou. Nemusíme ale opúšťať ani starý kontinent. Prírodná liečba bola praktikované tiež v Starom Grécku a Ríme.

Napriek tomu, že naši predkovia nepoznali presný mechanizmus účinku, vedeli si s mnohými chorobami poradiť pomocou byliniek. Dnes sú tieto byliny predmetom rozsiahlych vedeckých výskumov. Postupne odhaľujeme, v čom sa skrýva sila bazy, skorocelu, materinej dúšky a ďalších nenahraditeľných liečiviek a v stále väčšej miere ich aplikujeme tiež v modernej medicíne.