Pôvod a kvalita

Vďaka prírodnému zloženiu nezaťažujú ľadviny, pečeň, srdce ani iné orgány. Je možné ich kombinovať s ostatnými prípravkami (napr. pri užívaní antibiotík).

Pôvod a kvalita

Svet byliniek
Všetky prípravky produktového radu Dr. Weiss obsahujú extrakty liečivých bylín. Kým sa dostanú až do vašich rúk, prejdú dlhú cestu. Ich príbeh začína na svahoch švajčiarskych Álp.

Bylinné extrakty použité v produktoch Dr. Weiss sú vyberané podľa prísnych pravidiel. Sú získavané z rastlín pestovaných v ekologicky chránených oblastiach, pri ich pestovaní nie sú použité chemické prostriedky. Zber začína až vo chvíli, keď liečivé byliny dosahujú z medicínskeho hľadiska najvyšší stupeň obsahu účinných látok.

Aby bylinky nestratili silu svojich účinkov, musí byť po zbere čo najskôr doručené k Ďalšiemu spracovaniu. Zozbierané bylinky prechádzajú šetrným procesom sušenia, vďaka ktorému si zachovajú maximum účinných látok, sú prečistené a pomleté pre namixovanie do jednotlivých receptúr.

Pred každou výrobou je následne ešte znovu posudzovaná ich kvalita z hľadiska čerstvosti, čistoty a koncentrácie účinných látok.